Mufánkova školka

Stravování

Stravování

Mufánkov nabízí pestrou, vyváženou stravu, připravenou pro děti předškolního věku.

Má-li Vaše dítko specifické stravovací potřeby, Ekolandia je schopna zajistit dietní stravu – bezlepkovou, bezlaktózovou, vegetariánskou.

Jídlo dětem nabízíme vždy nenásilnou formou. Nenutíme!!! Učíme děti neplýtvat potravinami.

Náš jídelníček najdete ZDE.

Máte-li o stravování jinou představu, máte možnost vybavit dítko vlastní domácí stravou. Rádi ji připravíme a naservírujeme.

Dbáme na kvalitní složení jídelníčku. Využíváme domácích sezónních produktů – kvalitní ovoce a zeleninu nám dodává společnost SVĚT BEDÝNEK.

Pitný režim je nedílnou součástí denní nabídky. Děti si vybírají z vody a ovocných či bylinných čajů, které obvykle nesladíme. Některé svačiny připravujeme společně s dětmi – ovocné koktaily, domácí kaše, ovocné pudinky.


Dopolední i odpolední svačiny nabízíme formou švédského stolu.

K dispozici jsou od 8.00 – 10.00 dopoledne, od 14.40 – 16.00 odpoledne.

Děti si, dle principů montessori pedagogiky, připraví vybrané místo u stolu. Prostřou si a připraví pití. Vyberou si, na co mají chuť – namaží si pečivo, dokrájí pro sebe i kamarády zeleninu, ovoce. Po svačině děti uklízí ze stolu a umyjí nádobí. Děti tyto činnosti připravují na reálný život, pomáhají rozvíjet sociální i fyzické dovednosti, baví je ☺

Co najdete v naší svačinové nabídce:

Celozrnné pečivo, rýžové či křehké chlebíky, pomazánky, máslo, šunka, zelenina, ovoce, cereálie, jogurty.Obědy podáváme ve 12hodin. Naším dodavatelem je společnost EKOLANDIA.

Jídelníčky připravuje ve spolupráci s RNDr. Pavlem Suchánkem, výzkumným pracovníkem Praha IKEM se zaměřením na vliv výživy a pohybové aktivity na zdraví člověka.

Mufánkov

rodinné centrum a školkae.