Jak trávíme den

8.00 – 9.00

Příchod dětí do MUFÁNKOVA.

8.00 – 10.00

Aktivity podle individuálních potřeb dětí

Nabízíme dětem prostor pro individuální i skupinové zkoumání, zkoušení, objevy. Připravujeme výtvarné aktivity, které mohou děti využít. Děláme prezentace prací s novými pomůckami. Podle potřeb využíváme kuchynku - připravujeme svačiny, pečeme.

10.00 – 10.30

Setkání "na elipse"

Začínáme protažením, obvykle cvičíme Pozdrav Slunci, využíváme jógové karty a hry. Společně se posadíme, přivítáme se básničkou (odkaz zde), povíme si jaký máme den, jak jsme se vyspali, někdy jen společně mlčíme (cvičení ticha). Díky těmto aktivitám se učíme trpělivosti (mluví jen jeden), toleranci (každý může říci co potřebuje, každý mluví jinak dlouho).

Povídáme si o tématech, které nás provázejí - v letošním roce je to vznik Vesmíru, Země a život na ní.Témata kreativně ztvárńujeme - zkoušíme různé výtvarné techniky, zpíváme, tančíme, hrajeme divadlo.

10.30 – 11.50

Jdeme ven :)

Chodíme na Letnou, občas zavítáme do Stromovky. Hrajeme hry, zkoumáme přírodu, tvoříme z materiálů kolem nás.

11.50 – 12.30

Připravujeme se na oběd, obědváme

Po návratu do školky se převlékneme, umyjeme a jdeme si připravit na oběd. Prostíráme si sami, každý pro sebe. Zazpíváme si obědovou písničku (zde) a každý kdo chce si naleje poléku z mísy na svém stole (děti se obsluhují sami, učí se manipulovat s kuchynským náčiním, odhadnout kolik jsou schopny sníst). Po snězení polévky si odnesou talíř a jdou si pro druhé jídlo.

12.20 – 12.40

Děti s dopolední docházkou odchází domů.

12.20 - 14.30

Chystáme k odpočinku, spinkáme.

Společně si připravíme lehátka, převlékneme se. Odpočíváme, osloucháme pohádku. Děti, které nepotřebují, nebo nechtějí spát se po pohádce obléknou a mohou se věnovat kreativním činnostem, pracovat s materiálem, číst si knihy.

14.30 – 17.00

Aktivity podle individuálních potřeb dětí/ účast na kroužcích.

Odpolední prostor necháváme dětem.

"Chcete mít svobodné, empatické, zdravě sebevědomé dítě?"
Pak je pro vás Mufánkov tou správnou volbou!
Přihlásit online

Mufánkov

Prostor pro děti s názorem.