Nejčastější dotazy

{ FAQ — nebojte se zeptat!}

Od jakého věku mohu přihlásit své dítě do Mufánkova?

Do Mufánkova přijímáme děti od 2 let.

Kdy je školka otevřená?

Mufánkov otevírá každý všední den v 8.00 hodin a zavíráme v 17.00.

Jak staré děti přijímáte?

Přijímáme děti od 2 do 6ti let. Abychom si ujasnili, že je Vaše dítě na školku připravené, sjednáváme si vždy osobní setkání ve školce s rodiči i dítětem.

Máte otevřeno i přes prázdniny?

Přes prázdniny máme otevřeno vždy dva týdny v červenci a dva týdny v srpnu. Konkrétní termíny Vám povíme na vyžádání.

Můžu v prvních dnech docházet zároveň s dítětem?

Rozhodně ano, adaptační doba je pro důležitá pro dítě i pro klid rodiče. Vše je ale třeba provádět s ohledem na již docházející adaptované děti, některé totiž rozrušuje přítomnost neznámých dospělých, proto o termínech a časech mimořádných společných adaptací rozhodují průvodkyně podle sestavy dětí v daných dnech. V rámci „odmaminkování“ se nám osvědčilo nemít adaptaci příliš vleklou a umožnit společně strávit ve školce jednu hodinu první den a následující dny už dítko nechávat ve školce standardně, nebo v případě volby rodiče postupně čas prodlužovat.

Jak je to s náhradami v případě absence?

V případě absence nejsme schopni garantovat náhradu. Kdybychom přistoupili k náhradám, mohli bychom snadno překročit zákonem povolený limit dětí v zařízení a tím bychom porušovali zákon.

Jak je to se stravováním ve školce?

Jídlo nám dodává společnost Ekolandia s.r.o. Ve školce působme jen jako hygienou schválená výdejna stravy, která se zaměřuje na vyváženou školkovou stravu. Děti mají většinou na jednu svačinu porci ovoce, zeleniny, jogurtu či pyré a na druhou pečivo se zeleninou.

Nestíhám vyzvednout své dítě. Co teď?

V první řadě co nejdříve volejte na telefonní číslo školky a upozorněte průvodkyně, že přijdete později. Je to důležité zejména pro Vaše dítě, kterému to průvodkyně sdělí také.

Kolik dětí připadá na jednoho lektora?

Maximální počet dětí na jednoho lektora je 8, ale snažíme se zajistit dětem opravdu individuální péči, takže obvykle je toto číslo nižší. Především při výletech či aktivitách mimo školku připadá na jednoho lektora okolo 5 dětí.

Máte v Mufánkově zahradu?

Bohužel ne. Využíváme krásné prostory nedaleké Letné, případně Stromovky.

Moje dítě má alergie…

V případě potravinových alergií, nesnášenlivosti některých potravin, nebo rozhodnutí některé složky potravy vyřadit, jsme schopni požádat dodavatele o specifickou stravu – bezlepkovou, bezlaktózovou, vegetariánskou.

Naše prostory jsou pravidelně větrány, čištěny a dezinfikovány. Snažíme se minimalizovat veškeré alergeny.

Organizujete školní výlety?

Ano, organizujeme. Minimálně dvakrát měsíčně s dětmi vyrážíme za kulturou, poznáním, sportem a zábavou. Navštívili jsme např. Pražskou zoo, záchrannou stanici dravých ptáků na Točné, Lesní minizoo na Zbraslavi, Prokopské údolí, Šárku, Modřanské biotopy. Rádi také s dětmi vyrážíme na kulturní akce jako je Pidivadlo, divadlo Reduta, Národní zemědělské muzeum, Letní letná nebo Zimní olympijské městečko na Letné.

Jaké jsou poplatky za pobyt v Mufánkově?

Informace o školném naleznete v sekci Školné.

Kolik zaměstnanců pracuje v Mufánkově?

V Mufánkově pracuje 5 kvalifikovaných lektorů, kteří mají zkušenosti s práci s dětmi předškolního věku.

Jaké jsou vaše vzdělávací metody?

V Mufánkově využíváme různé vzdělávací metody, které jsou přizpůsobené individuálním potřebám každého dítěte. Zaměřujeme se na rozvoj sociálních dovedností, motoriky, řeči a kreativity. Využíváme například Montessori metodu, která klade důraz na samostatnost a učení se vlastní iniciativou, a Waldorfskou pedagogiku, která se soustředí na rozvoj fantazie a kreativity dítěte.

Jaké jsou vaše pracovní hodnoty?

V Mufánkově klade velký důraz na individualitu každého dítěte a jeho potřeby. Snažíme se vytvořit pro děti bezpečné a přátelské prostředí, ve kterém se budou cítit dobře a budou se moci svobodně vyjádřit. Věříme, že je důležité vytvářet partnerský vztah mezi rodiči a pedagogy, spolupracovat a respektovat vzájemné názory a potřeby.

Jaké jsou vaše pedagogické metody?

V Mufánkově preferujeme především aktivní přístup k učení a vzdělávání. Využíváme také kreativní a herectví prvky. Snažíme se, aby děti měly možnost projevit svou vlastní kreativitu a rozvíjet své schopnosti v rámci tělesné i duševní aktivity.

Může moje dítě chodit do školky jen na určitý počet dní v týdnu?

Ano, nabízíme také program pro děti na určitý počet dní v týdnu. Snažíme se být co nejflexibilnější a přizpůsobit se potřebám každé rodiny, ale na prvním místě máme wellbeing a aklimatizaci dítěte na nové prostředí. Proto jsme s ohledem na výše zmíněné některé typy docházky vynechali.

Jak probíhá nástup dítěte do školky?

Po předchozí dohodě vás zveme na osobní setkání s lektorkami, kde si můžete prohlédnout prostory a dozvědět se více informací o našem programu. Poté se dohodneme na zkušebním pobytu vašeho dítěte v naší školce. Nástup dítěte do školky je velmi důležitou událostí pro celou rodinu, a proto s ním pečlivě pracujeme.

Jaké jsou vaše otevírací doby během prázdnin?

Během prázdnin je Mufánkov otevřen pouze v určitých termínech. Otevírací dobu určujeme podle zájmu rodičů a snažíme se ji co nejvíce přizpůsobit potřebám rodin.